NATO TV Program – 1 – 3. maj 1999.

NATO TV Program 1 - 3. maj 1999.

Maj 1999: Početak maja na blogu RetroPressAdria ćemo krunisati tradicionalnim serijalom postova na temu programskih TV šema za vreme NATO agresije na tadašnju Saveznu Republiku Jugoslaviju. Taj period će postati upamćen po tome što je nakon Iriškog venca bombardovan i Avalski toranj zbog čega sva tri kanala RTS-a, koji su se u to vreme spojili u jedan, nisu mogli da se vide jedno vreme u Beogradu. Posle kraćeg vremena je, naravno, taj problem rešen.

Takođe, dan kasnije, 2. maja, ponovo se aktivirala TV „Košava”, i to tako što je do kraja NATO agresije reemitovala program kineske satelitske televizije CCTV-4.

U narednim redovima sledi detaljan prikaz ovih TV šema za period od 1. do 3. maja 1999. godine.

NATO TV Program – subota, 1. maj 1999.

RTS 1, 2 i 3K

NAPOMENA: Ekipe RTS imaju jedino i ekskluzivno pravo da beleže aktuelne događaje i efekte zločinačkog bombardovanja snaga NATO.

Radio-televizija Srbije će na sva tri kanala emitovati sledeći program:

6.30 – Jutarnji program

10.00 – Vesti

zatim – Obrazovni program

11.00 – Vesti

zatim – Školski program, repriza

13.00 – Vesti

zatim – Putopisna reportaža

14.00 – Vesti

zatim – Muzički program

15.00 – Vesti

zatim – „Proleće na Trgu”

17.00 – Dnevnik 1

18.00 – Beogradski TV program

19.30 – Dnevnik 2

zatim – Dokumentarni program

22.30 – Dnevnik 3

zatim – Igrani film

01.00 – Vesti

Program se nastavlja u 7.30, kada se emituje Jutarnji program nedeljom.

NAPOMENA: Program Radio-televizije Srbije ponovo se vidi u Beogradu, nakon višečasovnog prekida posle bombardovanja TV tornja na Avali. RTS emituje program preko kanala TV Palma, ali i na svojim kanalima, rečeno je agenciji Beta u Radio-televiziji Srbije.


RTV Politika

6.00 – „Mica maca i ptičica”, crtani film

7.00 – Vesti

7.10 – „Zemlja pre nastanka vremena”, crtani film (Vesti u 8.00)

9.00 – Dan

9.30 – „Lepotica i zver”, crtani film (Vesti u 10.00)

11.00 – Vesti

11.10 – „Vreme pesme”, crtani film (Dan u 12.00)

13.00 – Vesti

13.10 – „Mulan”, crtani film (Vesti u 14.00)

15.00 – Vesti

15.10 – „Povratak u Klondajk”, crtani film

15.30 – „Veliko iznenađenje Medveda Pua”, crtani film

16.00 – Dan

16.30 – „Snežana i sedam patuljaka”, crtani film (Vesti u 17.00)

18.00 – Vesti

18.10 – „Bitlđus” (V) i „Bitlđus” (crtani filmovi)

19.00 – Dan

19.30 – Dnevnik 2 RTS

20.30 – Igrani film

22.30 – Dnevnik 3 RTS

23.00 – Igrani filmovi

06.00 – Crtani filmovi do 19.00


TV Priština

Televizija Priština emituje najaktuelnije vesti sa lica mesta u terminima od 8.30, 13.30 i 14.40 časova. Osim toga emituje se i Dnevnik na albanskom i turskom jeziku. Gledaoci Prištine program RTS mogu da prate na 60. kanalu, dok stanovnici Metohije program RTS mogu da gledaju preko predajnika Cvilen.


RTV Pink

7.00 – „Šerlok Holms”, serija

8.00 – „Kasandra”, serija

10.00 – „Nindža kornjače”, crtana serija

11.00 – „Kasandra”, serija

12.00 – Koncert „Pesma nas je održala”

16.00 – Igrani film

18.00 – „Nindža kornjače”, serija

19.00 – Koncert „Pesma nas je održala”

19.30 – Dnevnik 2 RTS

zatim – reemitovanje programa RTS-a

22.30 – Dnevnik 3 RTS

23.00 – Koncert na Brankovom mostu

00.30 – Igrani film

zatim – Uključenje u program RTS-a


TV Novi Sad

Za prvomajske praznike, TV Novi Sad emituje na kanalu 9 i na kanalu TV „Palma” za Vojvodinu, od 7.30 pa nadalje, vesti na svaki sat.


Art televizija

Zbog ratnog stanja Art televizija preuzima informativni program i druge programe RTS.


Studio B

(Vesti se emituju na svaki sat)

7.00 – Vesti u 7

7.45 – „NATO, shame on you”

8.10 – „Beograde, dobro jutro”

10.00 – Vesti u deset

10.45 – „Protest sveta protiv rata”

11.10 – „Peđolino i deca”

13.10 – Crtani film

14.10 – „Koncert na Trgu Republike”

16.10 – „Beograde, dobar dan”

16.30 – „No pasaran”

17.10 – „Svetionik”

17.40 – „Sport klub”

18.10 – „Sportisti protiv rata”

19.00 – Vesti u 7

19.30 – Dnevnik 2 RTS

20.10 – „Direktno” – gost komentator

20.30 – „Odbrana Beograda”

21.10 – Serija

21.40 – „No pasaran”

22.00 – Vesti u 10

22.30 – Dnevnik 3 RTS

23.10 – Igrani film

00.30 – „Hronika kulture”

01.20 – „Mostovi razumevanja”

02.10 – „NATO kič”

02.30 – „Direktno” – gost komentator

03.10 – „Beograd se brani srcem”

04.10 – „NATO, shame on you”

05.00 – Film (r)


TV Palma

TV Palma preuzima informativni program Radio-televizije Srbije, a tokom dana emituje filmove i serije.


SOS Kanal

Zbog zločinačkog napada NATO agresora na PC „Ušće”, uništenja predajnika i druge tehnike, SOS Kanal nije u mogućnosti da emituje program.


RTV Košava

Zbog zločinačkog napada agresora NATO na poslovnu zgradu „Ušće”, RTV Košava do daljeg ne emituje program.


BK TV

7.30 – Program za decu

8.55 – „Naslovi” – „Bez reči”

9.55 – „Naslovi” – Film

10.55 – „Naslovi” – „Portret”

11.55 – „Naslovi” – „Priroda”

12.55 – „Naslovi” – „Kao danas” – „Koloseum”: Košarka

13.55 – „Naslovi” – „Bez reči” – „Vekovnik” – „Kao danas”

14.55 – „Naslovi” – Serija: „S vetrom u leđa”

15.55 – Telefakt 1 – „Portret” – „Vekovnik” – „Hrana za glavu”

16.55 – „Naslovi” – Film

17.55 – Naslovi za osobe oštećenog sluha – „Brojač” – „Kremenko”, crtana serija

18.55 – „Telefakt 2″ – „Portret”

19.30 – Dnevnik 2 RTS-a – „Gravitacija”

20.55 – „Naslovi” – Serija: „S vetrom u leđa”

21.55 – „Naslovi”

22.30 – Dnevnik 3 RTS-a – „Bez reči”

23.55 – Telefakt 3 – „Portret” – „Hrana za glavu”

00.55 – „Naslovi”

Od 01.00 i 06.55 – Filmovi i dokumentarne emisije


NATO TV Program za subotu, 1. maj 1999. godine
NATO TV Program za subotu, 1. maj 1999. godine

NATO TV Program – Nedelja, 2. maj 1999.

RTS 1, 2 i 3K

7.30 – Jutarnji program

10.00 – Vesti

zatim – „Šešir bez dna”, 15. epizoda

11.00 – Vesti

zatim – Putopis: Aranđelovac

12.00 – Vesti

zatim – „Proleće na trgu”

13.00 – Vesti

zatim – „Proleće na trgu”, nastavak

14.00 – Vesti

zatim – „Leti, leti, pesmo moja mila”: poster braće Teofilović

15.00 – Vesti

zatim – „Pred belinom”: završna emisija o Likovnoj koloniji RTS, Zlatibor ’98.

zatim – Portret: „Kolibri”

17.00 – Vesti

zatim – Koncert u Atini

zatim – „Dobro veče, deco”

19.30 – Dnevnik 2

zatim – „Umetničko veče”: Stjepan Bobek

zatim – Sećanje na Darka Kraljića: „Devojko mala”

22.30 – Dnevnik 3

zatim – „Formula 1″

1.00 – Vesti

zatim – Koncert

zatim – Poslednje vesti

Program Radio-televizije Srbije ponovo se vidi u Beogradu, nakon višečasovnog prekida posle bombardovanja TV tornja na Avali. RTS emituje svoj program preko kanala TV Palma, ali i na svojim kanalima, rečeno je agenciji Beta u Radio-televiziji Srbije.


RTV Politika

6.00 – „Pepe le Tvor”, crtani film

7.00 – Vesti

7.10 – „Skubi Du i braća Bu”, crtani film (Vesti u 8.00)

9.00 – Dan

9.30 – „Četke i metle”, crtani film (Vesti u 10.00 i 11.00)

12.00 – Dan

12.30 – „Princ Egipta”, crtani film (Vesti u 13.00 i 14.00)

14.30 – „Mikijeva božićna pesma”, crtani film

15.00 – Vesti

15.10 – „Ćilimi kradljivci”, crtani film

15.40 – „Pacovi koji su došli na večeru”, crtani film

16.00 – Dan

16.30 – „Anastazija”, crtani film (Vesti u 17.00 i 18.00)

18.30 – „Ljubimac Baje Patka”, crtani film

19.00 – Dan

19.30 – Dnevnik 2 RTS

20.30 – Igrani film

22.30 – Dnevnik 3 RTS

23.00 – Igrani filmovi

06.00 – Crtani filmovi do 19.00


Art televizija

Zbog ratnog stanja Art televizija preuzima informativni program i druge programe RTS.


TV Priština

Televizija Priština emituje najaktuelnije vesti sa lica mesta u terminima od 8.30, 13.30 i 14.40 časova. Osim toga emituje se i Dnevnik na albanskom i turskom jeziku. Gledaoci Prištine program RTS mogu da prate na 60. kanalu, dok stanovnici Metohije program RTS mogu da gledaju preko predajnika Cvilen.


RTV Pink

7.00 – „Šerlok Holms”, serija

8.00 – „Kasandra”, serija

10.00 – „Nindža kornjače”, crtana serija

11.00 – „Kasandra”, serija

12.00 – Koncert „Pesma nas je održala”

16.00 – Igrani film

18.00 – „Nindža kornjače”, crtana serija

19.00 – Koncert „Pesma nas je održala”

19.30 – Dnevnik 2 RTS

zatim – Uključenje u program RTS-a

22.30 – Dnevnik 3 RTS

23.00 – Koncert na Brankovom mostu

00.30 – Igrani film

zatim – Uključenje u RTS


TV Novi Sad

7.00 – Jutarnji program

9.00 – Igrani film

10.30 – Vesti

11.00 – „Sport-spot”

11.30 – Vesti

12.00 – Dokumentarni program

12.30 – Vesti

13.00 – Zabavna muzika

13.30 – Vesti

14.00 – Igrani film

14.30 – Vesti (u pauzi)

15.30 – Vesti

16.00 – Koncert

16.30 – Vesti

17.00 – Muzički program

18.00 – Novosadske razglednice

NAPOMENA: Na kanalu TV Palma za Vojvodinu se preuzima program RTS.


Studio B

(Vesti se emituju na svaki sat)

7.00 – Vesti

7.45 – „NATO, shame on you”

8.10 – „Beograde, dobro jutro”

10.00 – Vesti u 10

10.45 – „Protest sveta protiv rata”

11.10 – „Peđolino i deca”

13.10 – Crtani film

14.10 – Koncert na Trgu Republike

16.10 – „Beograde, dobar dan”

16.30 – „No pasaran”

17.10 – „Svetionik”

17.40 – „Sport klub”

18.10 – „Sportisti protiv rata”

19.00 – Vesti u 7

19.30 – Dnevnik 2 RTS

20.10 – „Direktno” – gost komentator

20.30 – „Odbrana Beograda”

21.10 – „Serija”

21.40 – „No pasaran”

22.00 – Vesti u 10

22.30 – Dnevnik 3 RTS

23.10 – Igrani film

00.30 – Hronika kulture

01.20 – „Mostovi razumevanja”

02.10 – „NATO kič”

02.30 – „Direktno” – gost komentator

03.10 – „Beograd se brani srcem”

04.10 – „NATO, shame on you”

05.00 – Film (r)


TV Palma

TV Palma preuzima informativni program Radio-televizije Srbije, a tokom dana emituje filmove i serije.


SOS Kanal

Zbog zločinačkog napada NATO agresora na PC „Ušće”, uništenja predajnika i druge tehnike, SOS Kanal nije u mogućnosti da emituje program.


RTV Košava

Zbog zločinačkog napada agresora NATO na poslovnu zgradu „Ušće” RTV Košava do daljeg ne emituje program.


BK TV

05.55 – „Naslovi” (u pauzi između filmova i dokumentarnih emisija)

06.55 – „Naslovi”

07.05 – Program za decu („Naslovi” u pauzi u 07.55)

08.55 – „Naslovi” – „Bez reči”

09.55 – „Naslovi” – Film

10.55 – „Naslovi” – „Brojač”

11.55 – „Naslovi” – „Gravitacija”

12.55 – „Naslovi” – Dečiji kviz: „Ko se igra – taj se voli”

13.55 – „Naslovi” – „Koloseum”

15.55 – „Telefakt 1″ – „Hrana za glavu” – „Bez reči”

16.55 – „Naslovi” – „Koloseum”

17.55 – „Naslovi za osobe oštećenog sluha”

18.55 – „Telefakt 2″

19.30 – Dnevnik 2 RTS-a

20.55 – „Naslovi” – Serija: „Nesmotrena ljubav”

21.55 – „Naslovi” – „Brojač”

22.30 – Dnevnik 3 RTS-a – „Koloseum”

23.55 – Telefakt 3 – „Biseri”: Toma Fila

00.55 – „Naslovi” – „Koloseum”

od 02.00 do 07.30 – Filmovi i dokumentarne emisije


NATO TV Progam za nedelju, 2. maj 1999. godine
NATO TV Progam za nedelju, 2. maj 1999. godine

NATO TV Program – Ponedeljak, 3. maj 1999.

RTS 1, 2 i 3K

Radio-televizija Srbije će na sva tri kanala emitovati sledeći program:

6.30 – Jutarnji program

10.00 – Vesti

zatim – Obrazovni program

11.00 – Vesti

zatim – Školski program, repriza

13.00 – Vesti

zatim – Putopisna reportaža

14.00 – Vesti

zatim – Muzički program

15.00 – Vesti

zatim – „Proleće na Trgu”

17.00 – Dnevnik 1

18.00 – Beogradski program

19.30 – Dnevnik 2

zatim – Dokumentarni program

22.30 – Dnevnik 3

zatim – Igrani film

01.00 – Vesti

Program Radio-televizije Srbije ponovo se vidi u Beogradu, nakon višečasovnog prekida bombardovanja TV tornja na Avali. RTS emituje program preko kanala TV Palma, ali i na svojim kanalima, rečeno je agenciji „Beta” u Radio-televiziji Srbije.


RTV Politika

6.00 – Crtani filmovi

7.00 – Vesti

7.10 – „Medved Jogi i invazija medveda iz svemira”, crtani film (Vesti u 8.00)

9.00 – Dan

9.30 – „Srećan rođendan Miki”, crtani film (Vesti u 10.00)

11.00 – Vesti

11.10 – „Kraljević i prosjak”, crtani film

12.00 – Dan

12.30 – „Mala sirena”, crtani film (Vesti u 13.00 i 14.00)

14.30 – „Čip i Dejl – lansiranje”, crtani film

15.00 – Vesti

15.10 – „Sovino perje”, crtani film

15.30 – „Došljaci iz svemira”, crtani film

16.00 – Dan

16.30 – „Herklues”, crtani film (Vesti u 17.00 i 18.00)

18.30 – „Dejl van sebe”, crtani film

19.00 – Dan

19.30 – Dnevnik 2 RTS

20.30 – Igrani film

22.30 – Dnevnik 3 RTS

23.00 – Igrani filmovi

6.00 – Crtani filmovi do 19.00


Art televizija

Zbog ratnog stanja Art televizija preuzima informativni program i druge programe RTS.


TV Priština

Televizija Priština emituje najaktuelnije vesti sa lica mesta u terminima od 8.30, 13.30 i 14.40 časova. Osim toga emituje se i Dnevnik na albanskom i turskom jeziku. Gledaoci Prištine program RTS mogu da prate na 60. kanalu, dok stanovnici Metohije program RTS mogu da gledaju preko predajnika Cvilen.


RTV Pink

7.00 – „Šerlok Holms”, serija

8.00 – „Kasandra”, serija

10.00 – „Nindža kornjače”, crtana serija

11.00 – „Kasandra”, serija

12.00 – Koncert „Pesma nas je održala”

16.00 – Igrani film

18.00 – „Nindža kornjače”, crtana serija

19.00 – Koncert „Pesma nas je održala”

19.30 – Dnevnik 2 RTS

zatim – uključenje u program RTS-a

22.30 – Dnevnik 3 RTS

23.00 – Koncert na Brankovom mostu

00.30 – Igrani film

zatim – uključenje u program RTS-a


TV Novi Sad

7.00 – Jutarnji program

9.00 – Igrani film

10.30 – Vesti

11.00 – „Sport – spot”

11.30 – Vesti

12.00 – Dokumentarni program

12.30 – Vesti

13.00 – Zabavna muzika

13.30 – Vesti

14.00 – Igrani film (u pauzi – Vesti u 14.30)

15.30 – Vesti

16.00 – Koncert

16.30 – Vesti

17.00 – Muzički program

18.00 – Novosadske razglednice

NAPOMENA: Na kanalu TV Palma za Vojvodinu se preuzima program RTS.


Studio B

(Vesti se emituju na svaki sat)

7.00 – Vesti u 7

7.45 – „NATO, shame on you”

8.10 – „Beograde, dobro jutro”

10.00 – Vesti u 10

10.45 – „Protest sveta protiv rata”

11.10 – „Peđolino i deca”

13.10 – „Crtani film”

14.10 – Koncert na Trgu Republike

16.10 – „Beograde, dobar dan”

16.30 – „No pasaran”

17.10 – „Svetionik”

17.40 – „Sport klub”

18.10 – „Sportisti protiv rata”

19.00 – Vesti u 7

19.30 – Dnevnik 2 RTS

20.10 – „Direktno” – gost komentator

20.30 – „Odbrana Beograda”

21.10 – Serija

21.40 – „No pasaran”

22.00 – Vesti u 10

22.30 – Dnevnik 3 RTS

23.10 – Igrani film

00.30 – „Hronika kulture”

01.20 – „Mostovi razumevanja”

02.10 – „NATO kič”

02.30 – „Direktno” – gost komentator

03.10 – „Beograd se brani srcem”

04.10 – „NATO, shame on you”

05.00 – Film (r)


TV Palma

TV Palma preuzima informativni program Radio-televizije Srbije, a tokom dana emituje filmove i serije.


SOS Kanal

Zbog zločinačkog napada NATO agresora na PC „Ušće”, uništenja predajnika i druge tehnike, SOS Kanal nije u mogućnosti da emituje program.


RTV Košava

Televizija Košava emituje od 0 do 24 časa program kineske televizije CCTV-4.


BK TV

6.55 – „Naslovi” (u pauzi između filmova i dokumentarnih emisija)

7.30 – „Dobro jutro, Srbijo” – „Bez reči” – „Vekovnik”

9.55 – „Naslovi” („Beta”) – „Biseri”: Toma Fila (r)

10.55 – „Naslovi” – Crtana serija: „Kremenko”

11.55 – „Naslovi” – „Prvi red” – „Priroda”

12.55 – „Naslovi” – „Kao danas” – Fudbal: „Pregled golova”

13.55 – „Naslovi” – Serija: „Nesmotrena ljubav”

14.55 – „Naslovi”

15.55 – Telefakt 1 – „Hrana za glavu” – „Vekovnik”

16.55 – „Naslovi” – „Reputacija”

17.55 – Naslovi za osobe oštećenog sluha – „Japi” – Crtani film: „Kremenko”

18.55 – „Telefakt 2″ – „Vekovnik”

19.30 – Dnevnik 2 RTS-a

20.55 – „Naslovi” – „BK parlament”

22.30 – Dnevnik 3 RTS-a – „Bez reči” – „Japi”

23.55 – Telefakt 3 (ALFA) – „Vekovnik” – „Kao danas”

Od 1.00 do 6.30 – Filmovi i dokumentarne emisije


NATO TV Program za ponedeljak, 3. maj 1999. godine
NATO TV Program za ponedeljak, 3. maj 1999. godine

Uvodni deo teksta napisao i celokupan tekst obradio: RetroPressAdria

Naslovna slika: kombinacija slike preuzee sa sajta pixabay.com i logoa sajta koji je kreirala Katerina Petković.

(dnevni list „Politika”, 1, 2. i 3. maj 1999. godine)

Please follow and like us:
error0

Povezani postovi

Leave a Comment