NATO TV Program – 28 – 30. 4. 1999.

April 1999: Bliži se kraj aprila, a samim tim ćemo i privesti kraju promovisanje zaboravljenih tekstova o našoj javnoj sceni objavljivanih tokom aprila u raznim domaćim revijalnim časopisima i dnevnim listovima. Jedan od tekstova kojima ćemo zaokružiti pregled aprila jeste tradicionalni pregled programskih šema srpskih TV stanica za vreme NATO agresije. Ovaj put je na redu pregled iz perioda od 28. do 30. aprila 1999. godine.

NATO TV Program – sreda, 28. april 1999.

RTS 1, 2 i 3K

NAPOMENA: Ekipe RTS imaju jedino i ekskluzivno pravo da beleže aktuelne događaje i efekte zločinačkog bombardovanja snaga NATO.

Radio-televizija Srbije će na sva tri kanala emitovati sledeći program:

6.30 – Jutarnji program

10.00 – Vesti

zatim – „Čitalište”: Prolećna pesma

zatim – Mali koncert: Predrag Cune Gojković

11.00 – Vesti

zatim – „Šešir bez dna”, 11. epizoda

zatim – Mali koncert: „Legende”

12.00 – Vesti

zatim – „Deca na Trgu”

zatim – Mali koncert: „Bajone za dečji osmeh”

13.00 – Vesti

zatim – „Izlet”: Subotica

14.00 – Vesti

zatim – „Rodoljubiva poezija”: Čuvari nade

zatim – Mali koncert: Ansambl „Renesans”

15.00 – Vesti

zatim – „Carski gradovi”

zatim – Koncert na Trgu Republike

17.00 – Dnevnik 1

zatim – Manastir Visoki Dečani

18.00 – Beogradski TV program

zatim – Mali koncert: Merima Njegomir

19.30 – Dnevnik 2

zatim – „Više od igre”, serija

zatim – Portret Kamernog ansambla RTS

zatim – „Izlet”: Ovčar i Kablar

22.30 – Dnevnik 3

zatim – „Lajanje na zvezde”, film

1.00 – Vesti

zatim – Koncert na Brankovom mostu

2.00 – Vesti

Program se nastavlja u 6.30 časova Jutarnjim programom.


RTV Politika

6.00 – „Mica Maca i ptičica”, crtani film

7.00 – Vesti

7.10 – „Vetar među vrbama”, crtani film (Vesti u 8.00)

9.00 – Dan

9.30 – „Snežana II”, crtani film (Vesti u 10.00)

11.00 – Vesti

11.10 – „Bambi”, crtani film (Dan u 12.00)

13.00 – Vesti

13.10 – „Aladin”, crtani film (Vesti u 14.00)

15.00 – Vesti

15.10 – „Pevajte sa nama”, crtani film

16.00 – Dan

16.30 – „Priča o igračkama”, crtani film (Vesti u 17.00 i 18.00)

18.30 – „Miki i prijatelji”, crtani film

19.00 – Dan

19.30 – Dnevnik 2 RTS

21.00 – Igrani film

22.30 – Dnevnik 3 RTS

oko 23.00 – Igrani filmovi

6.00 – Crtani filmovi do 19.00


Art televizija

Zbog ratnog stanja Art televizija preuzima informativni program i druge programe RTS.


TV Priština

Televizija Priština emituje najaktuelnije vesti sa lica mesta u terminima od 8.30, 13.30 i 14.40 časova. Osim toga emituje se i Dnevnik na albanskom i turskom jeziku. Gledaoci Prištine program RTS mogu da prate na 60. kanalu, dok stanovnici Metohije program RTS mogu da gledaju preko predajnika Cvilen.


RTV Pink

7.00 – „Šerlok Holms”, serija

8.00 – „Kasandra”, 52. i 53. epizoda

10.00 – „Nindža kornjače”, crtana serija

11.00 – „Kasandra”, 54. epizoda

12.00 – „Pesma nas je održala”, koncert

12.30 – „Šerlok Holms”, serija

13.30 – „Pesma nas je održala”, koncert

16.00 – „Mistik pica”, film

18.00 – „Nindža kornjače”, crtana serija

19.00 – „Pesma nas je održala”, koncert

19.30 – Dnevnik 2 RTS

20.30 – „Robin Hud”, film

22.30 – Dnevnik 3 RTS

23.00 – Koncert na Brankovom mostu

00.30 – „Luda kuca”, film

2.00 – „Mistik pica”, film (r)

3.30 – „Robin Hud”, film (r)

5.00 – „Luda kuca”, film (r)


TV Palma

TV Palma preuzima informativni program Radio-televizije Srbije.


SOS Kanal

Zbog zločinačkog napada NATO alijanse na PC „Ušće”, uništenja predajnika i druge tehnike, SOS Kanal nije u mogućnosti da emituje program.


Studio B

(Vesti se emituju na svaki sat)

7.00 – Vesti

7.45 – „NATO, shame on you”

8.10 – „Beograde, dobro jutro”

10.00 – Vesti u 10

10.45 – Protest sveta protiv rata

11.10 – „Peđolino i deca”

13.10 – Crtani film

14.10 – Koncert na Trgu Republike

16.10 – „Beograde, dobar dan”

16.30 – „No pasaran”

17.10 – „Svetionik”

17.40 – „Sport klub”

18.10 – „Sportisti protiv rata”

19.00 – Vesti u 7

19.30 – Dnevnik 2 RTS

20.10 – „Direktno” – gost komentator

20.30 – „Odbrana Beograda”

21.10 – Serija

21.40 – „No pasaran”

22.00 – Vesti u 10

22.30 – Dnevnik 3 RTS

23.10 – Igrani film

00.30 – „Hronika kulture”

1.20 – „Mostovi razumevanja”

2.10 – „NATO kič”

2.30 – Direktno – gost komentator

3.10 – „Beograd se brani srcem”

4.10 – „NATO, shame on you”

5.00 – Film (r)


TV Novi Sad

TV Novi Sad na 9. kanalu emituje:

7.00 – Jutarnji program

9.00 – „Varljivo sunce”, film

10.30 – Vesti

11.00 – Dečji program

11.30 – Vesti

12.00 – Dokumentarni program

12.30 – Vesti

13.00 – Muzički program

13.30 – Vesti

14.00 – „Monstrum”, film (u pauzi – Vesti u 14.30)

15.30 – Vesti

16.00 – Dokumentarni program

16.30 – Vesti

17.00 – Muzički program

18.00 – Novosadske razglednice

NAPOMENA: Na kanalu TV „Palma” za Vojvodinu se preuzima program RTS.


RTV Košava

Zbog zločinačkog napada agresora NATO na poslovnu zgradu „Ušće”, RTV Košaca do daljeg ne emituje program.


BK TV

6.30 – Program za decu

6.55 – Naslovi

7.00 – Program za decu

7.30 – „Dobro jutro, Srbijo” (jutarnji program)

9.30 – „Bez reči”

9.55 – „Naslovi”

10.00 – „Dok anšeli spavaju”: Amfilohije Radović

10.55 – „Naslovi”

11.55 – „Naslovi” – „Prvi red”

12.55 – „Naslovi” – „Koloseum”: odbojka

13.55 – „Naslovi” – „Vekovnik” – „Kao danas” – „Hrana za glavu”

14.55 – „Naslovi” – Serija: „S vetrom u leđa” – „Kao danas”

15.55 – Telefakt 1 – „Hrana za glavu”

16.55 – „Naslovi”

17.00 – „Biseri”: dr Todor Jovanović (r)

17.55 – Naslovi za osobe oštećenog sluha – „Japi” – „Kremenko”, crtana serija

18.55 – Telefakt 2

19.30 – Dnevnik 2 RTS – „Bez reči” – „Vekovnik”

20.55 – „Headlines” („Naslovi” na engleskom) – „Pikado”

21.55 – „Naslovi” – „Vekovnik”

22.30 – Dnevnik 3 RTS – „Japi”

23.55 – Telefakt 3 – „Bez reči”

00.55 – „Naslovi” – „Koloseum”

1.55 – Naslovi

2.00 – 6.30 – Filmovi i dokumentarne emisije


NATO TV Program za sredu, 28. april 1999. godine
NATO TV Program za sredu, 28. april 1999. godine

NATO TV Program – četvrtak, 29. april 1999.

RTS 1, 2 i 3K

Radio-televizija Srbije će na sva tri kanala emitovati sledeći program:

6.30 – Jutarnji program

10.00 – Vesti

zatim – „Čitalište”: Pesnik detinjstva

11.00 – Vesti

zatim – „Šešir bez dna”, 12. epizoda

12.00 – Vesti

zatim – Deca na Trgu: „Pesma nas je održala” (6)

13.00 – Vesti

zatim – „Putopis”: Golija

14.00 – Vesti

zatim – „Kad se san ostvari”, 9. epizoda

15.00 – Vesti

zatim – „Teatar u Srba”: Tragovi

zatim – „Proleće na trgu: Moj Beograd srce ima”, 2. deo

17.00 – Dnevnik 1

18.00 – „Beogradski TV Program”

19.10 – „Jedna slika, jedna priča”: Katarina Ivanović – Oslobođenje Beograda

19.30 – Dnevnik 2

zatim – „Umetničko veče”: Zoran Radmilović

zatim – „Portret”: Naodni orkestar RTS

zatim – Mali koncert: „Pevaj, Jugoslavijo”

22.30 – Dnevnik 3

zatim – Koncert na Brankovom mostu

2.00 – Vesti

Program se nastavlja u 6.30 časova.


RTV Politika

6.00 – „Brzi Gonzales”, crtani film

7.00 – Vesti

7.10 – „Pokahontas II”, crtan film

8.00 – Vesti

8.10 – „Tajna ružinog grma”, crtani film (Dan u 09.00)

10.00 – Vesti

10.10 – „Uspavana lepotica”, crtani film (Vesti u 11.00)

12.00 – Dan

12.30 – „Maza i lunja”, crtani film (Vesti u 13.00)

14.00 – Vesti

14.10 – „Pepeljuga”, crtani film (Vesti u 15.00)

16.00 – Dan

16.30 – „Kiki i njen servis za isporuku” (Vesti u 17.00 i 18.00)

19.00 – Dan

19.30 – Dnevnik 2 RTS

21.00 – Igrani film

22.30 – Dnevnik 3 RTS

zatim – Igrani filmovi do 6.00 časova


Art televizija

Zbog ratnog stanja Art televizija preuzima informativne i druge programe RTS.


TV Priština

Televizija Priština emituje najaktuelnije vesti sa lica mesta u terminima od 8.30, 13.30 i 14.40 časova. Osim toga emituje se i Dnevnik na albanskom i turskom jeziku. Gledaoci Prištine program RTS mogu da prate na 60. kanalu, dok stanovnici Metohije program RTS mogu da gledaju preko predajnika Cvilen.


RTV Pink

7.00 – „Šerlok Holms”, serija

8.00 – „Kasandra”, 55. i 56. epizoda

10.00 – „Nindža kornjače”, crtana serija

11.00 – „Kasandra”, 57. epizoda

12.00 – „Pesma nas je održala”, koncert

12.30 – „Šerlok Holms”, serija

13.30 – „Pesma nas je održala”, koncert

16.00 – „Laki novac”, film

18.00 – „Nindža kornjače”, crtana serija

19.00 – „Pesma nas je održala” (koncert)

19.30 – Dnevnik 2 RTS

20.30 – „Mac u vetrovitom gradu”, film

22.30 – Dnevnik 3 RTS

23.00 – Koncert na Brankovom mostu

00.30 – „Monopolit”, film

2.00 – „Laki novac”, film (r)

3.30 – „Mac u vetrovitom gradu”, film (r)

5.00 – „Monopolit”, film


TV Palma

TV Palma preuzima informativni program Radio-televizije Srbije.


SOS Kanal

Zbog zločinačkog napada NATO alijanse na PC „Ušće”, uništenja predajnika i druge tehnike, SOS Kanal nije u mogućnosti da emituje program.


Studio B

(Vesti se emituju na svaki sat)

7.00 – Vesti u 7

7.45 – „NATO, shame on you”

8.10 – „Beograde, dobar dan”

10.00 – Vesti u 10

10.45 – „Protest sveta protiv rata”

11.10 – „Peđolino i deca”

13.10 – Crtani film

14.10 – Koncert na Trgu Republike

16.10 – „Beograde, dobar dan”

16.30 – „No pasaran”

17.10 – „Svetionik”

17.40 – „Sport klub”

18.10 – „Sportisti protiv rata”

19.00 – Vesti u 7

19.30 – Dnevnik 2 RTS

20.10 – „Direktno” – gost komentator

20.30 – „Odbrana Beograda”

21.10 – Serija

21.40 – „No pasaran”

22.00 – Vesti u 10

22.30 – Dnevnik 3 RTS

23.10 – Igrani film

00.30 – Hronika kulture

1.20 – „Mostovi razumevanja”

2.10 – „NATO kič”

2.30 – Direktno – gost komentator

3.10 – „Beograd se brani srcem”

4.00 – „NATO, shame on you”

5.00 – Film (r)


TV Novi Sad

Program se emituje na kanalu 9:

7.00 – Jutarnji program

9.00 – „Raste trava”, igrani film

10.30 – Vesti

11.00 – Program za decu

11.30 – Vesti

11.35 – Muzički program

12.00 – Dokumentarni program

12.30 – Vesti

13.00 – Zabavno-muzički program: Bajaga

13.30 – Vesti

14.00 – „Čovek zvezda”, igrani film (u pauzi – Vesti u 14.30)

15.30 – Vesti

16.00 – Zabavno-muzički program: „Tap 011″

16.30 – Vesti

17.00 – Zabavno-muzički program

18.00 – „Novosadske razglednice”

NAPOMENA: Na kanalu TV Palma za Vojvodinu se preuzima program RTS.


RTV Košava

Zbog zločinačkog napada agresora NATO na poslovnu zgradu „Ušće” RTV Košava do daljeg ne emituje program.


BK TV

6.30 – Program za decu (6.55 – „Naslovi” u pauzi)

7.30 – „Dobro jutro, Srbijo”

8.55 – „Naslovi”

9.30 – „Divljina”

9.55 – „Naslovi” – Crtana serija: „Kremenko”

10.55 – „Naslovi” – „Koloseum”: Košarka

11.55 – „Naslovi” – „Prvi red”

12.55 – „Naslovi” – „Kao danas” – „Divljina”

13.55 – „Naslovi” – „Vekovnik” – „Kao danas” – „Priroda”

14.55 – „Naslovi” – „Pikado”

15.55 – Telefakt 1 – „Hrana za glavu”

16.55 – „Naslovi”

17.00 – „Reputacije”

17.55 – Naslovi za osobe oštećenog sluha – „Japi” – Crtana serija: „Kremenko”

18.55 – „Telefakt 2″

19.30 – Dnevnik 2 RTS-a – „Bez reči” – „Kao danas” – „Vekovnik”

20.55 – „Headlines” („Naslovi” na engleskom) – Serija: „S vetrom u leđa”

21.55 – „Naslovi” – „Kraj veka”

22.30 – Dnevnik 3 RTS-a – „Japi”

23.55 – Telefakt 3 – „Kraj veka” (r) – „Gillette svetski sport”

00.55 – Naslovi

zatim – Igrani filmovi do 6.30


NATO TV Program za četvrtak, 29. april 1999. godine
NATO TV Program za četvrtak, 29. april 1999. godine

NATO TV Program – petak, 30. april 1999.

RTS 1, 2 i 3K

Radio-televizija Srbije će na sva tri kanala emitovati sledeći program:

6.30 – Jutarnji program

10.00 – Vesti

zatim – „Čitalište”: Čuvar ravnice

11.00 – Vesti

zatim – „Šešir bez dna”, 14. epizoda

12.00 – Vesti

zatim – „Zooteka”, 1. deo

13.00 – Vesti

zatim – „Putopis”: Ivanjica

14.00 – Vesti

zatim – Šou Ivane Žigon

15.00 – Vesti

zatim – „Teatar u Srba”, 2. epizoda

zatim – „Proleće na Trgu: Moj Beograd srce ima”, 3. deo

17.00 – Dnevnik 1

zatim – „Leti, leti, pesmo moja mila”: Portret Snežane Berić

18.00 – Beogradski TV program

19.10 – „Dobro veče, deco”: Slovoslagač, 1. epizoda

19.30 – Dnevnik 2

zatim – „Markale”: dokumentarni film, za koji je autor Mihailo P. Ilić nedavno, na 46. Festivalu jugoslovenskog dokumentarnog i kratkometražnog filma dobio Gran pri.

zatim – „Legende fudbala”: Rajko Mitić

22.30 – Dnevnik 3

zatim – „Ivanovo detinjstvo”, film

01.00 – Vesti

zatim – Koncert na Brankovom mostu

zatim – Vesti

Program se nastavlja u 7.00, kada počinje Jutarnji program subotom.


RTV Politika

6.00 – Crtani film

7.00 – Vesti

7.10 – „Snupi, vrati se kući”, crtani film (Vesti u 8.00)

9.00 – Dan

9.30 – „Alisa u zemlji čuda”, crtani film (Vesti u 10.00)

11.00 – Vesti

11.10 – „Pačje priče”, crtani film (Dan u 12.00)

13.00 – Vesti

13.10 – „Pinokio”, crtani film (Vesti u 14.00)

15.00 – Vesti

15.10 – „Legenda o uspavanoj dolini”, crtani film

16.00 – Dan

16.30 – „Zvonar Bogorodičine crkve”, crtani film (Vesti u 17.00 i 18.00)

18.30 – „Carevo novo odelo”, crtani film

19.00 – Dan

19.30 – Dnevnik 2 RTS

20.30 – Igrani film

22.30 – Dnevnik 3 RTS

23.00 – Igrani filmovi do 6.00 časova


Art televizija

Art televizija preuzima informativni program RTS-a. U prepodnevnim satima biće emitovan film „Građanin Kejp”, posle Dnevnika 2 RTS film „Grupni portret s damom”, a posle Dnevnika 3 film „Spartak”.


TV Priština

Televizija Priština emituje najaktuelnije vesti sa lica mesta u terminima od 8.30, 13.30 i 14.40 časova. Osim toga emituje se i Dnevnik na albanskom i turskom jeziku. Gledaoci Prištine program RTS mogu da prate na 60. kanalu, dok stanovnici Metohije program RTS mogu da gledaju preko predajnika Cvilen.


RTV Pink

7.00 – „Šerlok Holms”, serija

8.00 – „Kasandra”, serija

10.00 – „Nindža kornjače”, serija

11.00 – „Kasandra”, serija

12.00 – Koncert „Pesma nas je održala”

16.00 – Igrani film

18.00 – „Nindža kornjače”, serija

19.00 – Koncert „Pesma nas je održala”

19.30 – Dnevnik 2 RTS i dalje po programu RTS do 23.00

23.00 – Koncert na Brankovom mostu

00.30 – Igrani film

zatim – Uključenje u program RTS do 7.00


TV Novi Sad

Program se emituje na 9. kanalu:

7.00 – Jutarnji program

9.00 – Film „Traganje za čudima”

10.30 – Vesti

11.00 – „Sport – spot”

11.30 – Vesti

12.00 – „Glina”, dok. program

12.30 – Vesti

13.00 – „Vatreni poljubac”, zab. muzika

13.30 – Vesti

14.00 – Film: „Zbogom” (u pauzi – Vesti u 14.30)

15.30 – Vesti

16.00 – Koncert „Galije”

17.00 – „Spomenar”, nar. muzika

18.00 – Novosadske razglednice

Na kanalu TV Palma za Vojvodinu se preuzima program RTS.


Studio B

(Vesti se emituju na svaki sat)

7.00 – Vesti

7.45 – „NATO, shame on you”

8.10 – „Beograde, dobro jutro”

10.00 – Vesti u 10

10.45 – „Protest sveta protiv rata”

11.10 – „Peđolino i deca”

13.10 – Crtani film

14.10 – Koncert na Trgu Republike

16.10 – „Beograde, dobar dan”

16.30 – „No pasaran”

17.10 – „Svetionik”

17.40 – „Sportisti protiv rata”

19.00 – Vesti u 7

19.30 – Dnevnik 2 RTS

20.10 – „Direktno” – gost komentator

20.30 – „Odbrana Beograda”

21.10 – Serija

21.40 – „No pasaran”

22.00 – Vesti u 10

22.30 – Dnevnik 3 RTS

23.10 – Igrani film

00.30 – „Hronika kulture”

01.20 – „Mostovi razumevanja”

02.10 – „NATO kič”

02.30 – „Direktno” – gost komentator

03.10 – „Beograd se brani srcem”

04.10 – „NATO, shame on you”

05.10 – Film (r)


TV Palma

TV Palma preuzima informativni program Radio-televizije Srbije, a tokom dana emituje filmove i serije.


SOS Kanal

Zbog zločinačkog napada NATO alijanse na PC „Ušće”, uništenja predajnika i druge tehnike, SOS Kanal nije u mogućnosti da emituje program.


RTV Košava

Zbog zločinačkog napada agresora NATO na poslovnu zgradu „Ušće” RTV Košava do daljeg ne emituje program.


BK TV

6.30 – Program za decu

6.55 – Naslovi

7.05 – Program za decu

7.30 – „Dobro jutro, Srbijo”

8.55 – „Naslovi” – „Bez reči”

9.30 – „Divljina”

9.55 – „Naslovi” – Crtana serija: Kremenko

10.55 – „Naslovi” – „Koloseum”

11.55 – „Naslovi” – „Prvi red”

12.55 – „Naslovi” – „Kao danas” – „Kraj veka” – Prektretnice: „Uspon mafije”

13.55 – „Naslovi” – Serija: „S vetrom u leđa” (r)

14.55 – „Naslovi” – „Polarna odiseja”: Priča o fokama

15.55 – Telefakt 1 – „Hrana za glavu” – „Kao danas”

16.55 – „Naslovi” – „Čudno ali istininito”

17.55 – Naslovi za osobe oštećenog sluha – „Japi” – Crt. film: „Kremenko”

18.55 – Telefakt 2 – Vekovnik

19.30 – Dnevnik 2 RTS-a – „Sava Šumanović”, 5. deo

20.55 – „Headlines” – Serija: „S vetrom u leđa”

21.55 – „Naslovi” – „Bez reči”

22.30 – Dnevnik 3 RTS-a – „Japi”

23.55 – Telefakt 3 – „Bez reči”

00.55 – „Naslovi” – Prekretnice: „Uspon mafije”

01.55 – „Naslovi” – „Čudno ali istinito”

02.55 – „Naslovi” – Film: „Pola pola”

04.55 – Naslovi – Film: „Rapsodija u avgustu”


NATO TV Program za petak, 30. april 1999. godine
NATO TV Program za petak, 30. april 1999. godine

Naslovna slika: kombinacija slike sa sajta pexels.com i logoa sajta koji je kreirala Katerina Petković

Uvodni deo teksta napisao i celokupan materijal obradio: RetroPressAdria

(dnevni list „Politika”, 28, 29. i 30. april 1999. godine)

Please follow and like us:
error0

Povezani tekstovi

Leave a Comment